poniedziałek, 13 sierpnia 2012

Każda efektowna aranżacja ogrodowa tworzona przez profesjonalnego projektanta posiada kilka najważniejszych przestrzeni, które różnią się od siebie wyglądem oraz przeznaczeniem użytkowym. Z reguły ogród dzieli się na: miejsce wypoczynku, przestrzeń służącą do uprawy kwiatów, przestrzeń przeznaczoną na podjazdy samochodowe, kompostownik oraz miejsca przeznaczone do uprawy warzyw.

ogród botanicznyW miejscach wypoczynku umieszcza się najbardziej eleganckie elementy wyposażenia ogrodu takie jak altana ogrodowa czy zestawy ogrodowe. Wnętrze altany może być wykorzystywane w różnorodny sposób, od spożywania posiłków na świeżym powietrzu przez organizowanie uroczystości rodzinnych. Niezależnie od specyfikacji altany, warto w niej umieścić meble ogrodowe, bez których trudno było by wypoczywać w wygodny sposób. Oczywiście specyfika mebli powinna być dobrze dobrana do wielkości i stylu całej aranżacji, dzięki czemu mogą być one ładną dekoracją altany i całej pobliskiej przestrzeni ogrodowej.

Przestrzenie przeznaczone do uprawy kwiatów są przeważnie zlokalizowane w centralnej części aranżacji, która znajduje się w sąsiedztwie miejsca przeznaczonego na podjazdy samochodowe. Kwiaty posiadają bardzo duże walory dekoracyjne, dlatego są najbardziej widoczne z każdego często użytkowanego miejsca aranżacyjnego.

Nieco mniej widoczne są przestrzenie przeznaczone na kompostownik oraz na uprawę warzyw. W miejscach tych umieszcza się tunele foliowe ogrodnicze lub szklarnię. Kompostownik powinien być jak najmniej widoczny, jednak tunel foliowy i szklarnia są konstrukcjami na tyle estetycznymi, że mogą być dobrze widoczne z każdego punktu aranżacji ogrodowej. Zarówno szklarnia jak i tunel są najprostszymi sposobami na zwiększenie upraw zlokalizowanych na niewielkiej przestrzeni użytkowej. W takich konstrukcjach przeważnie hoduje się pomidory i inne ciepłolubne smaczne warzywa. W szklarni panuje podwyższona temperatura, co ma bardzo pozytywny wpływ na przyspieszenie wzrostu roślin i chroni je przed miejscowymi, wiosennymi przymrozkami, które są bardzo niebezpieczne dla młodych sadzonek.

wtorek, 07 sierpnia 2012

Nowoczesne aranżacje ogrodowe są miejscami, w których można umieszczać bardzo różnorodne konstrukcje. Każdy styl aranżacyjny może być dopasowany w taki sposób, aby zapewnić wygodę i komfort użytkowników oraz wydobyć praktyczne możliwości działek i ogrodów.

szklarniaW każdej przestronnej, nowoczesnej aranżacji ogrodowej można umieszczać małe tunele foliowe ogrodnicze oraz altanki o powierzchni nieprzekraczającej dwudziestu pięciu metrów kwadratowych. Tunel wykonany z folii jest konstrukcją, którą można wykorzystać do uprawiania smacznych warzyw oraz do hodowli eleganckich kwiatów ozdobnych. Warto przy tym pamiętać, aby jego powierzchnia użytkowa nie stwarzała ograniczeń dla możliwości pozostałych części ogrodu, które są przeznaczone do wypoczynku i relaksu użytkowników aranżacji ogrodowej.

W miejscu wypoczynku warto umieścić konstrukcje takie jak altana ogrodowa. Jeśli altana i tunel będą posiadały podobny kolor, wówczas cała kompozycja będzie ze sobą dobrze harmonizowała i sprawi, że cała przestrzeń ogrodu nabierze wiele walorów wizualnych oraz użytkowych. Oczywiście warto zadbać o to, aby tunel ogrodowy był umieszczany w większej odległości od wszystkich elementów dekoracyjnych oraz od konstrukcji ogrodowych, w których organizowane są uroczystości i przyjęcia. Przeważnie tunele i szklarnie nie posiadają zbyt dużych walorów ozdobnych, dlatego warto wydzielać na nie odpowiednie przestrzenie ogrodu, które nie będą zbyt mocno uwidocznione. Jeśli zadbamy o to, aby tunele i szklarnie nie rzucały się zbytnio w oczy, będziemy mogli stworzyć bardzo efektowną kompozycje inspirowaną stylem wiejskim, tradycyjnym, nowoczesnym a także stylem śródziemnomorskim. Ponadto, jeśli ogród zostanie dodatkowo wyposażony w eleganckie i jak najwygodniejsze meble ogrodowe (najlepiej wykonane z technorattanu, ocynkowanego aluminium, drewna rodzimego lub z trwałego żeliwa), wówczas szybko okaże się, że jest wspaniałym i przyjemnym miejscem, w którym chętnie wypoczywa cala rodzina i w którym kwitnie życie towarzyskie.

czwartek, 02 sierpnia 2012

Zabawa w ogrodzie jest czymś, co lubią niemal wszystkie osoby bez względu na ich wiek. Podczas ciepłego lata każdy chętnie spędza czas w aranżacjach ogrodowych, dlatego powinny być one miejscami, które umożliwią wypoczynek i dadzą możliwość przyjemnej zabawy w czasie dnia oraz w czasie nocy.

kwiaty ogrodoweJeśli chcemy, aby aranżacja sprzyjała organizowaniu imprez na świeżym powietrzu musimy pamiętać o zakupieniu większych stołów ogrodowych. Najlepiej będzie zakupić drewniany stół ogrodowy, który jest produktem stabilnym, bezpiecznym oraz bardzo wygodnym w codziennym użytkowaniu. Jeśli umieścimy stół we wnętrzu przestronnej altany, wówczas zyskamy możliwości organizowania przyjęć, niezależnie od warunków pogodowych. Altana bardzo dobrze chroni przed nadmiernym działaniem słońca oraz przed opadami deszczu, dzięki temu nie musimy się martwic, jeśli w trakcie uroczystości rodzinnej spadnie nagły deszcz. Do każdego dużego stołu powinny zostać dołączone krzesła lub wygodne, wyprofilowane ławki drewniane. Będzie to rozważanie bardzo praktyczne a dodatkowo pozwoli na efektowne udekorowanie całej aranżacji ogrodowej. Ławki mogą być nawet umieszczone przy altankach ogrodowych oraz bezpośrednio przy alejkach i w lekko osłoniętych miejscach ogrodu. Dzięki temu każda osoba będzie mogła oddalić się od miejsca wypoczynku i spędzić chwilę w bardziej kameralnych warunkach.

Oprócz ławek, krzeseł i eleganckich stołów powinniśmy także pamiętać o elementach wyposażenia, z których można korzystać podczas słonecznego dnia. Dobrym pomysłem jest zakup mebli, które łatwo można przenosić w każde miejsce aranżacji a ponadto można na nich zażywać kąpieli słonecznych. Eleganckie leżaki ogrodowe są produktami, które bardzo poprawiają wygodę korzystania z aranżacji ogrodowej. Ponadto są bardzo przyjemnymi meblami, które dodatkowo bardzo efektownie uatrakcyjniają przestrzeń. Możemy je umieszczać bezpośrednio przy altanach oraz miejscach wypoczynku, jednak dużo częściej, leżaki umieszcza się w pobliżu ujęć wody, źródełek, basenów czy stawów kąpielowych.

środa, 18 lipca 2012

Meble wykonane z rattanu świetnie pasują do wielu aranżacji ogrodowych w tym do ogrodów wykonanych zgodnie z głównymi założeniami stylu naturalistycznego, nieformalnego i nowoczesnego, takie elementy wyposażenia ogrodu są bardzo wygodne w codziennym użytkowaniu, ponieważ siedziska bardzo dobrze dopasowują się do sylwetki każdego użytkownika a włókna rattanowe pozytywnie wpływają na komfort wypoczynku na meblach ogrodowych. Wszystkie meble rattanowe ogrodowe mogą być używane w każdej małej aranżacji oraz w każdym małym miejscu wypoczynku. Przyjmuje się nawet, że rattan jest tworzywem idealnym do najmniejszych ogrodów oraz do wszystkich powierzchni wnętrz, które są bardzo ograniczone pod względem powierzchni użytkowej.ogrody

W większych ogrodach rattan może służyć, jako wyposażenie altan i budynków użytkowych takich jak domki letniskowe. Jednak pod gołym niebem warto umieszczać meble bardziej odporne na działanie warunków pogodowych. Mogą to być donice ogrodowe ławki ogrodowe z drewna które są niezwykle odporne i trwałe. Większość ławek ogrodowych zbiera same pozytywne opinie ich użytkowników. Panuje nawet pogląd, że meble drewniane, a w tym ławki wykonane z drewna należą do grupy najbardziej zadowalających i przynoszących największe korzyści i komfort ich użytkowników. Aby przekonać się o funkcjonalności i zobaczyć, że ławka ogrodowa opinie posiada bardzo dobre, wystarczy przejrzeć komentarze zawarte na różnych profesjonalnych forach internetowych. Wszystkie drewniane meble, które były dobrze przygotowane przez producenta, cieszą się powszechnym uznaniem i mają opinie produktów niezawodnych, trwałych oraz bardzo eleganckich. Dotyczy to nawet produktów takich jak ławki parkowe, które są coraz częściej umieszczane w luksusowych, dużych aranżacjach prywatnych ogrodów. Jest to najlepszy dowód na to, że meble wykonane z drewna są w stanie zaspokoić oczekiwania wielu użytkowników aranżacji ogrodowych, którzy chcą posiadać jedynie pewne, sprawdzone i bardzo komfortowe meble przeznaczone do aranżacji ogrodów oraz wnętrz konstrukcji ogrodowych.

 
1 , 2 , 3 , 4